Liga belgijska - 19. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - Sint-Truidense VV 5-1 (2-1)

14 grudnia na Regenboogstadion odbył się pojedynek 19. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i Saint-Truidense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zulte-Waregem 5-1. Mecz obejrzało 6 861 widzów.

19. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-14 20:00 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 6861 | Arbiter: J. Vergoote
A. De Bruyn 33'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Zulte-Waregem wygrał 13 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zulte-Waregem w siódmej minucie spotkania, gdy Saido Berahino strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Damien Marcq.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ewoudowi Pletinckksowi z Zulte-Waregem. Była to 11. minuta pojedynku.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Alexandre De Bruyn. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Jordan Botaka.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Zulte-Waregem przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Omar Govea dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Zulte-Waregem, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy Omar Govea po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Przy zdobyciu bramki asystował Saido Berahino.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 55. minucie spotkania, gdy Davy De Fauw strzelił z karnego czwartego gola. W 62. minucie Alan Sousa został zastąpiony przez Mathieu Troonbeeckksa.

W 63. minucie Alexandre De Bruyn został zmieniony przez Nelsona Balongo, a za Yumę Suzuki wszedł na boisko Facundo Colidio, co miało wzmocnić drużynę Saint-Truidense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saida Berahino na Lukę Zarandię. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Bürkiego z Zulte-Waregem, a w 68. minucie Santiago Colombatta z drużyny przeciwnej. A kibice Zulte-Waregem nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dimitriego Oberlina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cyle Larin. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić piątego gola.

W 87. minucie w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. Abdoulaye Sissako wszedł za Ibrahimę Secka.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Abdoulaye Sissako. Bramka padła po podaniu Gianniego Brunona.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Daniel Schmidt
65′ Marco Bürki
Samy Mmaee Nwambeben
 55′ (k.) Davy De Fauw
Pol García Tena
Gideon Mensah
Christopher James Durkin
11′ Ewoud Pletinckx
Samuel Asamoah
 44′, 49′ Omar Govea
Jordan Rolly Botaka
Damien Marcq
Santiago Colombatto68′
87′ Ibrahima Seck
Ibrahima Sory Sankhon
 7′ 77′ Saido Berahino
Yuma Suzuki83′
83′ Cyle Larin
Mory Konaté
87′  90′ Abdoulaye Sissako
Seung-Woo Lee
77′ Luka Zarandia
Stan Van Dessel
Henrik Rørvik Bjørdal
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha63′
83′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Facundo Colidio83′

Drużyna Zulte-Waregem zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.