Liga belgijska - 19. kolejka First Division A: Sporting Charleroi - Cercle Brugge 3-0 (1-0)

14 grudnia na Stade du Pays de Charleroi odbył się mecz 19. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Sportinga Charleroi i Cercle Brugge. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Charleroi 3-0. Pojedynek obejrzało 7 616 widzów.

19. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-14 20:00 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Widzów: 7616 | Arbiter: N. Laforge
M. Fall 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań drużyna Cercle Brugge wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Charleroi w ósmej minucie spotkania, gdy Massimo Bruno strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Ali Gholizadeh.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Thibo Somers z Cercle Brugge. Była to 29. minuta spotkania. Trener Cercle Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 30. minucie na plac gry wszedł Lyle Foster, a murawę opuścił Calvin Dekuyper. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga Charleroi.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ali Gholizadeh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Ryota Morioka.

W 58. minucie za Kyliana Hazarda wszedł Alimami Gory. W 59. minucie kartkę otrzymał Ryota Morioka z drużyny gospodarzy. W 70. minucie w jedenastce Cercle Brugge doszło do zmiany. Kévin Hoggas wszedł za Godfreda Donsaha.

Chwilę później trener Sportinga Charleroi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Massima Brunona. Na boisko wszedł Mamadou Fall, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 3-0 podwyższył Mamadou Fall. Asystę przy golu zanotował Gaëtan Hendrickx.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Naomichi Ueda
59′ Ryota Morioka
Thibo Somers29′
 8′ 72′ Massimo Bruno
Godfred Donsah70′
 51′ Ali Gholizadeh
Lassana Coulibaly
85′ David Henen
Calvin Dekuyper30′
Marco Ilaimaharitra
Stef Peeters
76′ Kaveh Rezaei
Julien Serrano
72′  88′ Mamadou Fall
Kévin Hoggas70′
85′ Gaëtan Hendrickx
Rominigue Kouamé N'Guessan
Ken Nkuba Tshiend
Lyle Brent Foster30′
76′ Shamar Nicholson
Alimami Gory58′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.