Liga belgijska - 18. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - Royal Antwerp FC 0-4 (0-1)

W starciu 18. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 6 grudnia, drużyna Waasland-Beveren przegrała wysoko z Royalem Antwerp 0-4 (0-1). Mecz na Freethielstadion obejrzało 5 600 widzów.

Z. Gano 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka Waasland-Beveren wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Niedługo po rozpoczęciu meczu Didier Lamkel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Royalu Antwerp , zdobywając bramkę w 20. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Dieumerci Mbokani.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Royalu Antwerp.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w 60. minucie spotkania, gdy Didier Lamkel strzelił drugiego gola. W 61. minucie Fiorin Durmishaj zastąpił Stefana Miloševicia.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandara Vukoticia z Waasland-Beveren, a w 76. minucie Kevina Mirallasa z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Jur Schrijvers został zmieniony przez Ciryacka Dhauholou, a za Yukiego Kobayashiego wszedł na boisko Denzel Jubitana, co miało wzmocnić drużynę Waasland-Beveren. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liora Refaelova na Kevina Mirallasa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w 86. minucie spotkania, gdy Dieumerci Mbokani zdobył z karnego trzecią bramkę. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później trener Royalu Antwerp postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Sander Coopman, a murawę opuścił Didier Lamkel. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Royalu Antwerp doszło do zmiany. Zinho Gano wszedł za Dieumerciego Mbokaniego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 0-4 w drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił Zinho Gano. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kevin Mirallas.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Aurélio Gabriel Ulineia Buta
65′ Aleksandar Vukotić
Dino Arslanagić
69′ Jur Schryvers
Ritchie Ria Alfons De Laet
Maximiliano Caufriez
Wesley Hoedt
Andreas Wiegel
Faris Dominguere Jenny Haroun
77′ Yuki Kobayashi
Alexis De Sart
Aaron Tshibola
Lior Refaelov71′
61′ Fiorin Durmishaj
Abdoulaye Seck
77′ Denzel Jubitana
Sander Coopman87′
Matthias Verreth
Manuel Benson Hedilazio
69′ Ciryack Olivier Dhauholou
Zinho Gano88′  90′
61′ Stefan Milošević
Kevin Mirallas71′ 76′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.