Liga belgijska - 18. kolejka First Division A: KAA Gent - SV Zulte-Waregem 2-0 (2-0)

7 grudnia na GHELAMCO-arena odbyło się starcie 18. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Zulte-Waregem. Mecz zakończył się zwycięstwem KAA Gent 2-0. Na stadionie zasiadło 19 100 widzów.

R. Yaremchuk 28'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół KAA Gent wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Roman Bezus.

Drużyna Zulte-Waregem ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik na 2-0 podwyższył Roman Yaremchuk. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Vadis Odjidja-Ofoe.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KAA Gent: Elisie Owusu w 38. i Romanowi Bezusowi w 40. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Zulte-Waregem wyszła w zmienionym składzie, za Henrika Bjørdala, Dimitriego Oberlina weszli Saido Berahino, Luka Zarandia. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Damienowi Marcqowi z Zulte-Waregem. Była to 54. minuta pojedynku.

W 69. minucie Roman Bezus został zastąpiony przez Dylana Mbaya. W 76. minucie Sven Kums został zmieniony przez Giorgiego Chakvetadzego, co miało wzmocnić zespół KAA Gent. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Zarandię na Mathieu De Smeta. A kibice KAA Gent nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giorgiego Kvilitaię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Laurent Depoitre.

Ewoud Pletinckx
76′ Sven Kums
Damien Marcq54′
 2′ 40′ 69′ Roman Bezus
Ibrahima Seck
Vadis Odjidja-Ofoe
Cyle Larin
38′ Elisha Owusu
Dimitri Joseph Oberlin Mfomo46′
86′ Laurent Depoitre
Henrik Rørvik Bjørdal46′
 28′ Roman Yaremchuk
Sandy Walsh
76′ Giorgi Chakvetadze
Mathieu De Smet77′
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Abdoulaye Sissako
86′ Giorgi Kvilitaia
Luka Zarandia46′ 77′
69′ Dylan Mbayo
Saido Berahino46′

Zawodnicy KAA Gent dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.