Liga belgijska - 18. kolejka First Division A: Cercle Brugge KSV - KRC Genk 1-2 (0-1)

7 grudnia na Jan Breydelstadion odbył się mecz 18. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Cercle Brugge i KRC Genk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KRC Genk 2-1. Na stadionie zasiadło 5 400 widzów.

18. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-07 20:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 5400 | Arbiter: N. Verboomen
S. Berge 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć drużyna KRC Genk wygrała 21 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Cercle Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Lyle Foster, a murawę opuścił Alimami Gory.

W 21. minucie Johanna Ochieng został zastąpiony przez Lassanę Coulibalya.

Nagle to piłkarze KRC Genk otworzyli wynik. W 34. minucie Junya Ito dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Neto.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Netowi z zespołu gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KRC Genk.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Joakima Mæhle, zawodnika gości. W 59. minucie w zespole Cercle Brugge doszło do zmiany. Rominigue N'Guessan wszedł za Jonathana Panzo.

A trener KRC Genk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Théo Bongondę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ebere Onuachu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

Piłkarze Cercle Brugge w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Thibo Somers. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Lyle Foster.

W 67. minucie w zespole KRC Genk doszło do zmiany. Joseph Paintsil wszedł za Dieumerciego Ndongalę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KRC Genk w 70. minucie spotkania, gdy Sander Berge zdobył drugą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie KRC Genk doszło do zmiany. Casper De Norre wszedł za Neta.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sandera Bergego z KRC Genk, a w 86. minucie Calvina Dekuypera z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Vivaldo Borges dos Santos Neto45′ 71′
59′ Jonathan Panzo
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
Naomichi Ueda
Sébastien Dewaest
86′ Calvin Dekuyper
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Godfred Donsah
Joakim Mæhle Pedersen57′
21′ Johanna Ochieng Omolo
Sander Gard Bolin Berge  70′ 84′
Stef Peeters
Mbwana Ally Samatta
 65′ Thibo Somers
Ebere Paul Onuachu61′
13′ Alimami Gory
Ianis Hagi
21′ Lassana Coulibaly
Patrik Hroszovsky
Kévin Hoggas
Dries Wouters
59′ Rominigue Kouamé N'Guessan
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo61′
13′ Lyle Brent Foster
Joseph Martin Paintsil67′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Cercle Brugge, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.