Liga belgijska - 18. kolejka First Division A: Anderlecht Bruksela - Sporting Charleroi 0-0

8 grudnia na Lotto Park w Brukseli odbyło się starcie 18. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Sportinga Charleroi. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 19 000 widzów.

18. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-08 18:00 | Stadion: Lotto Park | Widzów: 19000 | Arbiter: B. Van Driessche
RSC Anderlecht Bruksela
Royal Charleroi Sporting Club
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała 34 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Steevenowi Willemsowi z drużyny gości. Była to 13. minuta pojedynku.

Trener Sportinga Charleroi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Shamar Nicholson, a murawę opuścił Kaveh Rezaei. W 74. minucie Mamadou Fall został zastąpiony przez Davida Henena.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting Charleroi: Dorianowi Dessoleilowi w 79. i Maxime'owi Busiemu w 85. minucie. W 80. minucie Marco Ilaimaharitra został zmieniony przez Gaëtana Hendrickksa, co miało wzmocnić zespół Sportinga Charleroi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisa Amuzu na Michela Vlapa oraz Alexis Saelemaekers na Yariego Verschaerena.

Nicolas Penneteau
90′ Alexis Saelemaekers
Mamadou Fall74′
89′ Francis Apelete Amuzu
Gjoko Zajkov
90′ Yari Verschaeren
Gaëtan Hendrickx80′
89′ Michel Vlap
David Henen74′
Peter Žulj
Ken Nkuba Tshiend
Isaac Kiese Thelin
Shamar Nicholson67′

Jedenastka Sportinga Charleroi zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Anderlechtu Bruksela żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Sportinga Charleroi w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.