Liga belgijska - 17. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - KAS Eupen 1-0 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Zulte-Waregem wygrała z Eupen 1-0 (1-0). Mecz na Regenboogstadion obejrzało 6 662 widzów.

G. Bruno 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Zulte-Waregem wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 23. minucie spotkania, gdy Gianni Bruno zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Ibrahima Seck.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davy'emu De Fauwowi z Zulte-Waregem. Była to 25. minuta spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu Olivier Deschacht został zastąpiony przez Marvina Baudry'ego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Zulte-Waregem.

Na drugą połowę zespół Zulte-Waregem wyszedł w zmienionym składzie, za Marvina Baudry'ego wszedł Marco Bürki. W 53. minucie kartkę dostał Damien Marcq, piłkarz Zulte-Waregem.

Niedługo później trener Eupen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Carlos Embalo, a murawę opuścił Siebe Blondelle. W 70. minucie arbiter przyznał kartkę Omidowi Ebrahimiemu z drużyny gości. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole Eupen doszło do zmiany. Adalberto Peñaranda wszedł za Omida Ebrahimiego.

A kibice Zulte-Waregem nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dimitriego Oberlina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Henrik Bjørdal. W 90. minucie w zespole Eupen doszło do zmiany. Flavio Ciampichetti wszedł za Andreasa Becka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej czwartej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Danijelowi Miličeviciowi i Adalbertowi Peñarandzie.

Ortwin De Wolf
25′ Davy De Fauw
Jordi Amat Maas
45′ Olivier Deschacht
Danijel Miličević90′
53′ Damien Marcq
Jens Cools
Ibrahima Seck
Omid Ebrahimi70′ 83′
90′ Henrik Rørvik Bjørdal
Nils Schouterden
Cyle Larin
Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
 23′ Gianni Bruno
Jon Bautista Orgilles
Eike Bansen
Romain Matthys
45′ 46′ Marvin Baudry
Menno Koch
46′ Marco Bürki
Flavio Germán Ciampichetti90′
90′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Adalberto Peñaranda Maestre83′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.