Liga belgijska - 17. kolejka First Division A: Standard Liege - Cercle Brugge KSV 2-1 (1-0)

1 grudnia na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 17. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i Cercle Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 2-1. Na stadionie zasiadło 26 592 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-01 18:00 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 26592 | Arbiter: E. Lambrechts
J. Omolo 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Standardu Liege wygrała aż 23 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Arne Cassaert z drużyny gości. Była to 24. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze Standardu Liege nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Selim Amallah. Asystę zaliczył Paul-José M'Poku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Standardu Liege.

Drugą połowę jedenastka Cercle Brugge rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arne'a Cassaerta wszedł Lyle Foster. Między 47. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cercle Brugge i jedną drużynie przeciwnej.

W 64. minucie za Kyliana Hazarda wszedł Alimami Gory. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jonathan Panzo z Cercle Brugge. A kibice Cercle Brugge nie mogli już doczekać się wprowadzenia Idrissa Saadiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Calvin Dekuyper. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Bramkarz Standardu Liege wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 75. minucie bramkę wyrównującą zdobył Johanna Ochieng. Przy zdobyciu bramki pomagał Jonathan Panzo.

W następstwie utraty bramki trener Standardu Liege postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Mehdiego Carcelę-Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Renauda Emonda, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Felipe Avenatti. Asystę przy golu zanotował Selim Amallah.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jonathan Panzo71′
50′ Zinho Vanheusden
Naomichi Ueda
 28′ Selim Amallah
Thibo Somers
Samuel Bastien
Calvin Dekuyper75′
85′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Godfred Donsah
Gojko Cimirot
Johanna Ochieng Omolo  75′ 47′
72′ Paul-José M'Poku Ebunge
Stef Peeters
64′ Mamadou Obbi Oularé
Stephane Omeonga
64′  90′ Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Lyle Brent Foster46′ 63′
72′ Duje Czop
Alimami Gory64′
85′ Renaud Emond
Idriss Saadi75′

Zawodnicy Standardu Liege otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.