Liga belgijska - 17. kolejka First Division A: Sporting Charleroi - Waasland-Beveren 2-0 (2-0)

30 listopada na Stade du Pays de Charleroi odbył się mecz 17. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Sportinga Charleroi i Waasland-Beveren. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Charleroi 2-0. Pojedynek obejrzało 7 872 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-30 20:00 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Widzów: 7872 | Arbiter: F. Geldhof
Royal Charleroi Sporting Club
Waasland-Beveren
2
0
K. Rezaei 27',38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Sportinga Charleroi wygrała aż osiem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Charleroi w 27. minucie spotkania, gdy Kaveh Rezaei strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Jedenastka Waasland-Beveren ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 38. minucie Kaveh Rezaei. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mamadou Fall.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

W 51. minucie Alexis Gamboa został zmieniony przez Thomasa Agyeponga. Niedługo później trener Sportinga Charleroi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Alego Gholizadeha. Na boisko wszedł David Henen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 83. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Waasland-Beveren i jedną drużynie przeciwnej.

Jur Schryvers
90′ Massimo Bruno
Aleksandar Vukotić
Mamadou Fall
Andreas Wiegel
71′ Ali Gholizadeh
Matthias Verreth61′
88′ Marco Ilaimaharitra
Aaron Tshibola
Ryota Morioka
Din Sula69′
 27′, 38′ 87′ Kaveh Rezaei
Xian Ghislaine Emmers
90′ Gaëtan Hendrickx
Denzel Jubitana
71′ David Henen
Yuki Kobayashi61′
Ken Nkuba Tshiend
Thomas Agyepong51′ 83′
87′ Shamar Nicholson
Fiorin Durmishaj69′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sportinga Charleroi, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.