Liga belgijska - 17. kolejka First Division A: KV Kortrijk - KAA Gent 0-2 (0-1)

W starciu 17. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Kortrijk przegrała z KAA Gent 0-2 (0-1). Mecz na Guldensporenstadion obejrzało 7 352 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2019-12-01 20:00 | Stadion: Guldensporenstadion | Widzów: 7352 | Arbiter: N. Verboomen
KV Kortrijk
KAA Gent
0
2
R. Bezus 13'
V. Odjidja-Ofoe 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka KAA Gent wygrała aż 22 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w 13. minucie spotkania, gdy Roman Bezus strzelił pierwszego gola.

Między 22. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KAA Gent i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KAA Gent.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Vladimirowi Kovačeviciowi z Kortrijk.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KAA Gent w 61. minucie spotkania, gdy Vadis Odjidja-Ofoe zdobył z karnego drugą bramkę. W 62. minucie za Erica Ocanseya wszedł Faïz Selemani.

Między 67. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy KAA Gent: Roman Bezus, Vadis Odjidja-Ofoe, Michael Ngadeu-Ngadjui, na ich miejsce weszli: Jonathan David, Louis Verstraete, Carl Lustig. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elohima Rollanda, Hervé Kage'a zajęli: Hannes Van der Bruggen, Christophe Lepoint. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alessia Castro-Montesa z KAA Gent, a w 80. minucie Lucasa Mela z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Nana Akwasi Asare
61′ Vladimir Kovačević
Alessio Castro-Montes79′
80′ Lucas Silva Melo
Michael Ngadeu-Ngadjui88′
69′ Hervé Kage
Igor Plastun
22′ Larry Azouni
Sven Kums44′
Julien Ariel De Sart
Roman Bezus  13′ 27′ 75′
Gary Christofer Kagelmacher Pérez
Brecht Dejaegere
67′ Elohim Rolland
Vadis Odjidja-Ofoe  61′ (k.) 77′
Ilombé Mboyo
Laurent Depoitre
62′ Eric Ocansey
Milad Mohammadi Keshmarzi
69′ Christophe Lepoint
Louis Verstraete77′
67′ Hannes Van der Bruggen
Jonathan Christian David75′
Fraser Hornby
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
62′ Faïz Selemani
Roman Yaremchuk

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.