Liga belgijska - 17. kolejka First Division A: KRC Genk - Sint-Truidense VV 1-2 (1-2)

W pojedynku 17. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 30 listopada, drużyna KRC Genk przegrała z Saint-Truidense 1-2 (1-2). Mecz na Luminus Arena obejrzało 18 254 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-30 20:30 | Stadion: Luminus Arena | Widzów: 18254 | Arbiter: B. Van Driessche
Y. Suzuki 40'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania zespół KRC Genk wygrał 26 razy i zanotował pięć porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Mbwana Samatta. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ianis Hagi.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 17. minucie Yohan Boli wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Alexandre De Bruyn.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saint-Truidense w 40. minucie spotkania, gdy Yuma Suzuki strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Jordan Botaka.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense: Santiago Colombattowi w 55. i Steve'owi De Ridderowi w 56. minucie. W 61. minucie Santiago Colombatto zastąpił Samuela Asamoaha.

Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jakuba Piotrowskiego i na pole gry wprowadził napastnika Ebere'a Onuachu, który w bieżącym sezonie ma na koncie już pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie KRC Genk doszło do zmiany. Joseph Paintsil wszedł za Théo Bongondę. Niedługo później trener Saint-Truidense postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yumę Suzukiego wszedł Elton Acolatse, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Saint-Truidense utrzymać prowadzenie.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Junya Ito, zawodnik gospodarzy. W 81. minucie Casper De Norre został zmieniony przez Dieumerciego Ndongalę, co miało wzmocnić drużynę KRC Genk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Steve'a De Riddera na Chrisa Durkina.

Thibault De Smet
81′ Casper De Norre
Yohan Boli  17′
61′ Jakub Piotrowski
Alexandre De Bruyn
 9′ Mbwana Ally Samatta
Yuma Suzuki  40′ 75′
61′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Steve De Ridder56′ 87′
76′ Junya Ito
Christopher James Durkin87′
81′ Dieumerci Ndongala
Facundo Colidio
61′ Ebere Paul Onuachu
Allan Gonçalves Sousa
61′ Joseph Martin Paintsil
Tatsuya Ito

Przewaga zespołu KRC Genk w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Saint-Truidense pokazał dwie.