Liga belgijska - 17. kolejka First Division A: FC Brugge - Excel Mouscron 1-0 (1-0)

W spotkaniu 17. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 30 listopada, jedenastka FC Brugge wygrała z Exclem Mouscron 1-0 (1-0). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 19 827 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-30 18:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 19827 | Arbiter: W. Alen
Club Brugge KV
Royal Excel Mouscron
1
0
H. Vanaken 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna FC Brugge wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 18. minucie spotkania, gdy Hans Vanaken strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jonahowi Osabuteyowi z Exclu Mouscron. Była to 24. minuta starcia. W 44. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna FC Brugge. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Brugge.

Na drugą połowę jedenastka Exclu Mouscron wyszła w zmienionym składzie, za Kevina Wimmera wszedł Dimitri Mohamed. W 64. minucie Eder Alvarez-Balanta został zastąpiony przez Matsa Ritsa.

W 66. minucie Bruno Godeau został zmieniony przez Jeremego Huyghebaerta, a za Jonaha Osabuteya wszedł na boisko Stipe Perica, co miało wzmocnić drużynę Exclu Mouscron. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Okereke'a na Jelle'a Vossena oraz Siebe'a Schrijversa na Charles'a De Ketelaere'a. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Joan Campins z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kevin Wimmer46′
64′ Eder Alvarez-Balanta
Aleix García Serrano
 18′ 44′ (k.) Hans Vanaken
Fabrice Olinga
Ruud Willem Vormer
Frank Thierry Boya
85′ Siebe Schrijvers
Benjamin Van Durmen
71′ David Chidozie Okereke
Jonah Osabutey24′ 79′
Ethan Shea Horvath
Nick Gillekens
Odilon Kossounou
Nemanja Antonov
85′ Charles De Ketelaere
Jeremy Huyghebaert66′
64′ Mats Rits
Dimitri Mohamed46′
Emmanuel Bonaventure Dennis
Sami Allagui
Percy Muzi Tau
Cedric Omoigui
71′ Jelle Vossen
Stipe Perica79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Exclu Mouscron pokazał dwie żółte.