Liga belgijska - 16. kolejka First Division A: Club Brugge KV - KV Oostende 2-0 (1-0)

W spotkaniu 16. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół FC Brugge wygrał z KV Oostende 2-0 (1-0). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 21 307 widzów.

16. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-22 20:30 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 21307 | Arbiter: J. Boterberg
Club Brugge KV
KV Oostende
2
0
M. Rits 29'
S. Schrijvers 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 17 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół FC Brugge zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny KV Oostende była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 29. minucie spotkania, gdy Mats Rits zdobył pierwszą bramkę.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter wyrzucił z boiska Ronalda Vargasa z KV Oostende. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Brugge.

Niedługo później Siebe Schrijvers wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, strzelając kolejnego gola w 47. minucie spotkania. W 59. minucie za Krepina Diattę wszedł Percy Tau.

Chwilę później trener FC Brugge postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Davida Okereke'a. Na boisko wszedł Emmanuel Dennis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie Robbie D'Haese został zmieniony przez Fernanda Canesina, co miało wzmocnić drużynę KV Oostende. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hansa Vanakena na Charles'a De Ketelaere'a. A kibice KV Oostende nie mogli już doczekać się wprowadzenia Indego Boonena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ante Palaversa.

W 90. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Emmanuelowi Dennisowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Andrew Hjulsager
59′ Krépin Diatta
Ronald Alejandro Vargas Aranguren36′
 29′ Mats Rits
Robbie D'Haese68′
76′ Hans Vanaken
Jelle Bataille
Ruud Willem Vormer
Michiel Jonckheere
63′ David Chidozie Okereke
Ante Palaversa76′
 47′ Siebe Schrijvers
Fernando Canesin Matos68′
76′ Charles De Ketelaere
Renato Cardoso Porto Neto
63′ 90′ Emmanuel Bonaventure Dennis
François Marquet
Ikoma Loïs Openda
Sindrit Guri
59′ Percy Muzi Tau
Idrissa Sylla

Zespół FC Brugge był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół KV Oostende w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.