Liga belgijska - 15. kolejka First Division A: Zulte-Waregem - Anderlecht Bruksela 1-2 (0-1)

W pojedynku 15. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 8 listopada, zespół Zulte-Waregem przegrał z Anderlechtem Bruksela 1-2 (0-1). Mecz na Regenboogstadion obejrzało 10 068 widzów.

15. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-08 20:30 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 10068 | Arbiter: L. Visser
K. Roofe 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 starcia jedenastka Anderlechtu Bruksela wygrała 28 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Anderlechtu Bruksela otworzyli wynik. W czwartej minucie Nacer Chadli dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Przy strzeleniu gola pomógł Kemar Roofe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Anderlechtu Bruksela.

Na drugą połowę zespół Zulte-Waregem wyszedł w zmienionym składzie, za Abdoulaye Sissako wszedł Omar Govea. Trener Zulte-Waregem wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Henrika Bjørdala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dimitri Oberlin. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Derrickowi Luckassenowi, zawodnikowi gości. W 71. minucie Jannes Van Hecke został zastąpiony przez Lukę Zarandię. W 73. minucie w drużynie Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Peter Žulj wszedł za Alexisa Saelemaekersa.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Cyle Larin. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Omar Govea.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 81. minucie spotkania, gdy Kemar Roofe strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Peter Žulj.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem: Omarowi Govei w 83. i Gideonowi Mensahowi w 88. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Marco Kana
88′ Gideon Mensah
Derrick Luckassen53′
Ewoud Pletinckx
Alexis Saelemaekers73′
Ibrahima Seck
Killian Sardella
46′ Abdoulaye Sissako
Nacer Chadli  4′ 90′
71′ Jannes Van Hecke
Edo Kayembe
 76′ Cyle Larin
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Gianni Bruno
Yari Verschaeren
46′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Sieben Dewaele
46′ 83′ Omar Govea
Michel Vlap90′
71′ Luka Zarandia
Peter Žulj73′
46′ Henrik Rørvik Bjørdal
Isaac Kiese Thelin87′

Piłkarze Zulte-Waregem dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.