Liga belgijska - 15. kolejka First Division A: Standard Liege - YR KV Mechelen 1-2 (0-1)

W starciu 15. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Standardu Liege przegrała z KV Mechelen 1-2 (0-1). Mecz na Stade Maurice Dufrasne w Liège obejrzało 26 987 widzów.

15. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-10 20:00 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 26987 | Arbiter: A. Boucaut
I. de Camargo 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Standardu Liege wygrał 22 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze KV Mechelen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie bramkę zdobył Rob Schoofs.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KV Mechelen.

Drugą połowę zespół Standardu Liege rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksandara Boljevicia wszedł Renaud Emond. Trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł William Togui, a murawę opuścił Dante Vanzeir.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół KV Mechelen, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Igor Rinck. Bramka padła po podaniu Alexandra Corryna.

W 71. minucie Mërgim Vojvoda zastąpił Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. W tej samej minucie Geoffry Hairemans został zmieniony przez Jordiego Vanlerberghego, a za Clémenta Tainmonta wszedł na boisko Lucas Bijker, co miało wzmocnić jedenastkę KV Mechelen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maxime'a Lestienne'a na Selima Amallaha.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Selim Amallah. Asystę zaliczył Konstantinos Laifis.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartkami Selima Amallaha, Mamadou Oularégo ze Standardu Liege i Jordiego Vanlerberghego, Lucasa Bijkera z zespołu gości. Drużynie Standardu Liege zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki KV Mechelen.

Arjan Swinkels
71′ Mërgim Vojvoda
Jules Van Cleemput
Samuel Bastien
Geoffry Hairemans71′
46′ Aleksandar Boljević
Rob Schoofs  15′
Gojko Cimirot
Clément Tainmont77′
83′ Maxime Lestienne
Joachim Van Damme
Paul-José M'Poku Ebunge
Dante Vanzeir59′
90′ Mamadou Obbi Oularé
Lucas Bijker77′ 90′
83′  86′ 90′ Selim Amallah
Jordi Vanlerberghe71′ 90′
71′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Gaétan Carina Alexander Bosiers
Duje Czop
Gustav Per Fredrik Engvall
46′ Renaud Emond
William Togui59′

Przewaga drużyny Standardu Liege w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.