Liga belgijska - 15. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - Club Brugge KV 2-1 (0-1)

10 listopada na Bosuilstadion w Deurnem odbył się pojedynek 15. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i FC Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 2-1. Starcie obejrzało 14 000 widzów.

15. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-10 14:30 | Stadion: Bosuilstadion | Widzów: 14000 | Arbiter: B. Van Driessche
S. Schrijvers 24'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Brugge nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie bramkę zdobył Siebe Schrijvers. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Percy Tau.

Od 33. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Brugge.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dieumerci Mbokani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 55. minucie za Percy'ego Taua wszedł Emmanuel Dennis. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Ederowi Alvarezowi-Balancie z drużyny gości. Kibice FC Brugge nie mogli już doczekać się wprowadzenia Loïsa Opendę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić David Okereke.

Po godzinie gry w jedenastce Royalu Antwerp doszło do zmiany. Manuel Benson wszedł za Iva Rodriguesa.

W 64. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Brugge Simon Mignolet. Między 65. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Koji Miyoshi został zmieniony przez Kevina Mirallasa, co miało wzmocnić zespół Royalu Antwerp. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Siebe'a Schrijversa na Krepina Diattę w 85. minucie. Po chwili trener Royalu Antwerp postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Alexisa De Sarta wszedł Abdoulaye Seck, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Royalu Antwerp utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

FC Brugge
42′ Sinan Bolat
Simon Mignolet 64′ (samob.)
Dino Arslanagić
Simon Désiré Sylvanus Deli
Ritchie Ria Alfons De Laet
Odilon Kossounou
79′ Wesley Hoedt
Brandon Mechele
Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Eduard Sobol
78′ 90′ Alexis De Sart
Eder Alvarez-Balanta61′
33′ Faris Dominguere Jenny Haroun
Hans Vanaken75′
45′ 73′ Koji Miyoshi
Ruud Willem Vormer77′
 50′ (k.) Dieumerci Mbokani Bezua
Percy Muzi Tau55′
62′ Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
David Chidozie Okereke62′
65′ Didier Lamkel Zé
Siebe Schrijvers  24′ 85′
Jens Teunckens
Ethan Shea Horvath
Simen Kristiansen Juklerød
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
90′ Abdoulaye Seck
Federico Ricca Rostagnol
Lior Refaelov
Krépin Diatta85′
62′ Manuel Benson Hedilazio
Mats Rits
Zinho Gano
Emmanuel Bonaventure Dennis55′
73′ Kevin Mirallas
Ikoma Loïs Openda62′

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek piłkarzom Royalu Antwerp, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.