Liga belgijska - 15. kolejka First Division A: KRC Genk - KAA Gent 0-2 (0-1)

W spotkaniu 15. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół KRC Genk przegrał z KAA Gent 0-2 (0-1). Mecz na Luminus Arena obejrzało 19 962 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w KRC Genk.

15. kolejka Belgia - First Division A
2019-11-10 18:00 | Stadion: Luminus Arena | Widzów: 19962 | Arbiter: E. Lambrechts
KRC Genk
KAA Gent
0
2
L. Depoitre 2'
J. David 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 61 starć jedenastka KRC Genk wygrała 31 razy i zanotowała 17 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w drugiej minucie spotkania, gdy Laurent Depoitre zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KAA Gent.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Jonathan David. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Roman Yaremchuk.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Cueście z KRC Genk. W 54. minucie Carlos Cuesta został zmieniony przez Théo Bongondę. W 55. minucie Roman Bezus został zmieniony przez Brechta Dejaegere'a, co miało wzmocnić drużynę KAA Gent. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Hroszovskiego na Junyę Ito w 63. minucie oraz Ebere'a Onuachu na Dieumerciego Ndongalę w tej samej minucie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KRC Genk: Bryanowi Heynenowi w 66. i Sébastienowi Dewaestowi w 70. minucie. Niedługo później trener KAA Gent postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Romana Yaremchuka. Na boisko wszedł Giorgi Kvilitaia, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole KAA Gent doszło do zmiany. Dylan Mbayo wszedł za Laurenta Depoitre'a.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Thomas Kaminski
52′ 54′ Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
Alessio Castro-Montes
Casper De Norre
Milad Mohammadi Keshmarzi
70′ Sébastien Dewaest
Michael Ngadeu-Ngadjui
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Igor Plastun
Joakim Mæhle Pedersen
Roman Bezus55′
66′ Bryan Heynen
Sven Kums
Sander Gard Bolin Berge
Elisha Owusu
63′ Patrik Hroszovsky
Laurent Depoitre  2′ 90′
Mbwana Ally Samatta
Roman Yaremchuk82′
77′ Ebere Paul Onuachu
Carl Mikael Lustig
54′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Brecht Dejaegere55′
63′ Junya Ito
Giorgi Kvilitaia82′
77′ Dieumerci Ndongala
Dylan Mbayo90′

Sędzia nie ukarał zawodników KAA Gent żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.