Liga belgijska - 14. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - Waasland-Beveren 1-1 (1-0)

28 listopada na Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się spotkanie 14. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i Waasland-Beveren. Mecz zakończył się remisem 1-1.

A. Koita 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Saint-Truidense zajmowała 16., natomiast jedenastka Waasland-Beveren - 17. miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Waasland-Beveren wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Pol García. Przy zdobyciu bramki pomógł Oleksandr Filippov.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Driesa Wuytensa z Waasland-Beveren, a w 44. minucie Samuela Asamoaha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saint-Truidense.

Trener Saint-Truidense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Facunda Colidia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Oleksandr Filippov. W 67. minucie Alessandro Albanese zastąpił Serge'a Leuko.

Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Saint-Truidense: Yuma Suzuki, Samuel Asamoah, na ich miejsce weszli: Lee Seung-Woo, Santiago Colombatto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Georges'a Mandjecka, Andreasa Wiegla zajęli: Denzel Jubitana, Daan Heymans. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense: Facundowi Colidiowi w 72. i Ibrahimie Sankhon w 89. minucie.

Zawodnicy Waasland-Beveren w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Aboubakary Koita. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Nordin Jackers
89′ Ibrahima Sory Sankhon
Andreas Wiegel78′
Maximiliano Caufriez
Brendan Schoonbaert
 7′ Pol García Tena
Alexis Gamboa
Liberato Gianpaolo Cacace
Alessandro Albanese67′
Jonathan Buatu Mananga
Dries Wuytens29′
60′ Oleksandr Filippov
Georges Constant Mandjeck67′
44′ 87′ Samuel Asamoah
Danel Sinani
Steve Danny Marc De Ridder
Leonardo Bertone
75′ Yuma Suzuki
Serge Sidoine Tchaha Leuko67′
87′ Santiago Colombatto
Jur Schryvers
75′ Seung-Woo Lee
Aleksandar Vukotić
60′ 72′ Facundo Colidio
Daan Heymans78′
Tatsuya Ito
Denzel Jubitana67′
Wolke Johannes Janssens
Din Sula

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Waasland-Beveren pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.