Liga belgijska - 14. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - KV Oostende 1-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 2 listopada, jedenastka Saint-Truidense wygrała z KV Oostende 1-0 (0-0). Mecz na Stayen w Sincie-Truidenie obejrzało 5 000 widzów.

Y. Suzuki 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Saint-Truidense wygrała 11 razy i zanotowała cztery porażki oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jelle Bataille z KV Oostende. Była to 33. minuta meczu.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Steve'owi De Ridderowi z zespołu gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Yuma Suzuki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint-Truidense, zdobywając bramkę w 56. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Alan Sousa.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Vieux Sanému, zawodnikowi gości. W 64. minucie Jelle Bataille został zmieniony przez Sindrita Guriego. W 70. minucie Santiago Colombatto został zmieniony przez Alexandre'a De Bruyna, co miało wzmocnić drużynę Saint-Truidense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kévina Vandendriessche'a na Michiela Jonckheerego.

W 77. minucie kartką został ukarany Ari Skúlason, piłkarz KV Oostende. Chwilę później trener KV Oostende postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Ronald Vargas, a murawę opuścił Andrew Hjulsager.

Vieux Yaya Sané57′
70′ Santiago Colombatto
Ari Freyr Skúlason77′
Ibrahima Sory Sankhon
Jelle Bataille33′ 64′
Yohan Boli
Fernando Canesin Matos
 56′ Yuma Suzuki
Andrew Hjulsager80′
53′ Steve De Ridder
Ronald Alejandro Vargas Aranguren80′
70′ Alexandre De Bruyn
Sindrit Guri64′
Tatsuya Ito
Nicolas Rajsel
Wolke Janssens
Idrissa Sylla

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom KV Oostende przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka KV Oostende w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.