Liga belgijska - 14. kolejka First Division A: RSC Anderlecht Bruksela - Standard Liege 0-0

29 listopada na Lotto Park w Brukseli odbyło się spotkanie 14. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i Standardu Liege. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

14. kolejka Belgia - First Division A
2020-11-29 18:15 | Stadion: Lotto Park | Arbiter: Jonathan Lardot
RSC Anderlecht Bruksela
Standard Liege
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 137 meczów drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała 59 razy i zanotowała 36 porażek oraz 42 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gojko Cimirot ze Standardu Liege. Była to 15. minuta pojedynku.

W 61. minucie za Maxime'a Lestienne'a wszedł Abdoul Tapsoba. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Yari Verschaeren wszedł za Michela Vlapa.

W tej samej minucie trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francis Apelete, a murawę opuścił Paul Mukairu. W 75. minucie Michel-Ange Balikwisha został zmieniony przez Mamadou Oularégo, a za Noëgo Dussenne'a wszedł na boisko Laurent Jans, co miało wzmocnić jedenastkę Standardu Liege. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Nmechę na Landry'ego Dimatę. Między 78. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Collins Ngoran Suiru Fai
82′ Josh Cullen
Nicolas Raskin
72′ Michel Vlap
Samuel Bastien
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Nicolas Gavory
Mustapha Bundu
Gojko Cimirot15′
80′ 84′ Lukas Nmecha
Maxime Lestienne61′
72′ Paul Omo Mukairu
Moussa Sissako
72′ Francis Apelete Amuzu
Joachim Carcela-Gonzalez
72′ Yari Verschaeren
Duje Czop
Peter Žulj
Mamadou Obbi Oularé75′
84′ Landry Nany Dimata
Abdoul Fessal Tapsoba61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.