Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - Cercle Brugge KSV 0-2 (0-1)

21 listopada na Freethielstadion odbył się pojedynek 13. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Waasland-Beveren i Cercle Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cercle Brugge 2-0.

I. Ugbo 43',82'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Waasland-Beveren wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vitinhowi, piłkarzowi Cercle Brugge.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ike Ugbo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cercle Brugge, strzelając gola w 43. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Anthony Musaba.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Georges'owi Mandjeckowi z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cercle Brugge.

Na drugą połowę drużyna Waasland-Beveren wyszła w zmienionym składzie, za Georges'a Mandjecka wszedł Danel Sinani. W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Giulianowi Biancone'owi z Cercle Brugge.

Niedługo później trener Cercle Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Thibo Somers, a murawę opuścił Leonardo Lopes. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Thibo Somers, piłkarz gości. W 75. minucie Andreas Wiegel został zastąpiony przez Serge'a Leuko.

W tej samej minucie Joseph Efford został zmieniony przez Sadka Chebela, co miało wzmocnić zespół Waasland-Beveren. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franka Kanoute'a na Johannę Ochieng.

Drużyna Waasland-Beveren ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie Ike Ugbo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Anthony Musaba.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandar Vukotić osłabiając drużynę Waasland-Beveren. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 84. minucie. W 85. minucie żółtą kartkę dostał Aboubakary Koita z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Cercle Brugge doszło do zmiany. Charles Vanhoutte wszedł za Anthony'ego Musabę.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Thomas Didillon
75′ Andreas Wiegel
Giulian Biancone52′
Brendan Schoonbaert
Jean Marcelin
84′ 84′ Aleksandar Vukotić
Jérémy Taravel
Andrija Vukčević
Victor Alexander da Silva3′
45′ 46′ Georges Constant Mandjeck
Dino Hotič
75′ Joseph Isiah Efford
Kévin Hoggas
85′ Aboubakary Koita
Merveille Goblet
75′ Serge Sidoine Tchaha Leuko
Johanna Ochieng Omolo77′
75′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Thibo Somers63′ 64′
46′ Danel Sinani
Charles Vanhoutte85′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.