Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - Club Brugge KV 0-2 (0-1)

W starciu 13. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 30 października, drużyna Zulte-Waregem przegrała z FC Brugge 0-2 (0-1). Mecz na Regenboogstadion obejrzało 11 000 widzów.

13. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-30 20:30 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 11000 | Arbiter: E. Lambrechts
SV Zulte-Waregem
Club Brugge KV
0
2
D. Okereke 23'
M. Diagne 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka FC Brugge wygrała aż 22 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 23. minucie spotkania, gdy David Okereke strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ruud Vormer.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ibrahimę Seck z Zulte-Waregem, a w 34. minucie Kossounou Odilona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Brugge.

Drugą połowę zespół Zulte-Waregem rozpoczął w zmienionym składzie, za Dimitriego Oberlina wszedł Luka Zarandia. W 66. minucie David Okereke został zmieniony przez Mbaye Diagne'a.

Po chwili trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Siebe Schrijvers, a murawę opuścił Emmanuel Dennis. Trener Zulte-Waregem postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Omara Goveę i na pole gry wprowadził napastnika Henrika Bjørdala, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie Krepin Diatta został zmieniony przez Loïsa Opendę, co miało wzmocnić drużynę FC Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdoulaye Sissako na Marca Bürkiego.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Brandonowi Mechele'owi z zespołu gości.

Jedenastka Zulte-Waregem ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Minutę później celnym strzałem popisał się Mbaye Diagne. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Ruud Vormer.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Federico Ricca Rostagnol
76′ Omar Govea
Ruud Willem Vormer
25′ Ibrahima Seck
Eder Alvarez-Balanta
87′ Abdoulaye Sissako
Krépin Diatta86′
46′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Matej Mitrović
87′ Marco Bürki
Eduard Sobol
Cameron Humphreys
Mats Rits
Sandy Walsh
Mbaye Diagne66′  90′
46′ Luka Zarandia
Ikoma Loïs Openda86′
76′ Henrik Rørvik Bjørdal
Siebe Schrijvers73′

Zawodnicy Zulte-Waregem obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.