Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: Standard Liege - Waasland-Beveren 2-0 (1-0)

W starciu 13. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 30 października, drużyna Standardu Liege zwyciężyła z Waasland-Beveren 2-0 (1-0). Mecz na Stade Maurice Dufrasne w Liège obejrzało 25 536 widzów.

13. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-30 20:30 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 25536 | Arbiter: N. Verboomen
Standard Liege
Waasland-Beveren
2
0
M. Carcela 3'
O. Oularé 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Standardu Liege wygrał aż 12 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Standardu Liege w trzeciej minucie spotkania, gdy Mehdi Carcela-Gonzalez strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Samuel Bastien.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Andreasowi Wieglowi z drużyny gości. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Standardu Liege.

W 67. minucie Fiorin Durmishaj został zastąpiony przez Stefana Miloševicia. W 78. minucie w jedenastce Waasland-Beveren doszło do zmiany. Beni Badibanga wszedł za Matthiasa Verretha.

Chwilę później trener Standardu Liege postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Maxime'a Lestienne'a. Na boisko wszedł Selim Amallah, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Waasland-Beveren postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Andreasa Wiegla i na pole gry wprowadził napastnika Tuura Dierckksa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Standardu Liege doszło do zmiany. Mamadou Oularé wszedł za Duje Czopa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 2-0 w doliczonym czasie gry zdobył Mamadou Oularé. Przy strzeleniu gola asystował Selim Amallah.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Selimowi Amallahowi i Stefanowi Miloševiciowi. W tej samej minucie w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. Joachim Carcela-Gonzalez wszedł za Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Aleksandar Vukotić
 3′ 90′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Andreas Wiegel39′ 83′
Gojko Cimirot
Yuki Kobayashi
83′ Maxime Lestienne
Aaron Tshibola
Paul-José M'Poku Ebunge
Matthias Verreth78′
83′ Duje Czop
Denzel Jubitana
83′ 90′ Selim Amallah
Beni Badibanga78′
90′ Joachim Carcela-Gonzalez
Tuur Dierckx83′
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Stefan Milošević67′ 90′
83′  90′ Mamadou Obbi Oularé
Din Sula

Zespół Standardu Liege zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Zespół Waasland-Beveren zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Waasland-Beveren przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.