Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: Royal Charleroi Sporting Club - KAA Gent 0-1 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Sportinga Charleroi przegrał z KAA Gent 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Stade du Pays de Charleroi.

13. kolejka Belgia - First Division A
2020-11-22 18:15 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Arbiter: Nathan Verboomen
Royal Charleroi Sporting Club
KAA Gent
0
1
O. Bukari 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 80 pojedynków drużyna KAA Gent wygrała 33 razy i zanotowała 20 porażek oraz 27 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Ngadeu-Ngadjuiego z KAA Gent, a w 37. minucie Kaveha Rezaeiego z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Osman Bukari wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, strzelając gola w 45. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KAA Gent.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Núrio Fortuna z drużyny gości. Była to 61. minuta meczu. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Elisha Owusu wszedł za Vadisa Odjidja-Ofoego.

A trener Sportinga Charleroi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Costę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Saido Berahino. W 83. minucie Roman Bezus został zmieniony przez Matisse'a Samoise'a. W 89. minucie w zespole Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Ken Nkuba wszedł za Jules'a Van Cleemputa.

Chwilę później trener KAA Gent postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Osmana Bukariego wszedł Bruno Godeau, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie KAA Gent utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sinan Bolat
89′ Jules Van Cleemput
Vadis Odjidja-Ofoe73′
83′ Saido Berahino
Osman Bukari  45′ 90′
37′ Kaveh Rezaei
Matisse Samoise83′
89′ Ken Nkuba Tshiend
Dylan Mbayo
83′ Lucas Ribeiro Costa
Dogbole Franck Anderson Niangbo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom KAA Gent pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka KAA Gent w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.