Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: Oud-Heverlee Leuven - Sint-Truidense VV 2-2 (1-1)

W pojedynku 13. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 23 listopada, jedenastka Oud-Heverlee zremisowała z Saint-Truidense 2-2 (1-1). Starcie odbyło się na King Power at Den Dreef Stadion.

13. kolejka Belgia - First Division A
2020-11-23 20:45 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Arbiter: Jasper Vergoote
D. Nazon 27',84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Oud-Heverlee wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Saint-Truidense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Duckens Nazon. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Duckensa Nazona z Saint-Truidense, a w 42. minucie Kristiyana Aleksandrova z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Thomas Henry. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Oud-Heverlee rozpoczął w zmienionym składzie, za Thibaulta Vlietincka wszedł Moussa Al Tamari. W 59. minucie Olivier Myny został zmieniony przez Joshuę Eppiaha.

W 61. minucie kartkę dostał Christopher Durkin, zawodnik Saint-Truidense. W 64. minucie w drużynie Oud-Heverlee doszło do zmiany. Pierre-Yves Ngawa wszedł za Frédérica Duplusa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joshua Eppiah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oud-Heverlee, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. Asystę zanotował Kristiyan Aleksandrov.

W następstwie utraty bramki trener Saint-Truidense postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Christophera Durkina i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Colidia, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze Saint-Truidense odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie Duckens Nazon ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Liberatowi Cacacemu i Polowi Garcíi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Daniel Schmidt
64′ Frédéric Duplus
Ibrahima Sory Sankhon
Dylan Ouédraogo
Pol García Tena90′
Sascha Kotysch
Maximiliano Caufriez
42′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Liberato Gianpaolo Cacace90′
46′ Thibault Vlietinck
Duckens Moses Nazon  27′, 84′ 28′
59′ Olivier Myny
Oleksandr Filippov90′
 45′ (k.) Thomas Henry
Jhonny Lucas Flora Barboza
64′ Pierre-Yves Ngawa
Seung-Woo Lee87′
Mathieu Maertens
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha
46′ Moussa Al Tamari
Facundo Colidio80′
59′  73′ Joshua Felix Okpoda Eppiah
Wolke Janssens

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Oud-Heverlee obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.