Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: KV Oostende - Sporting Charleroi 0-1 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 29 października, drużyna KV Oostende przegrała ze Sportingiem Charleroi 0-1 (0-0). Mecz na Versluys Arena obejrzało 3 562 widzów.

K. Rezaei 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Sportinga Charleroi wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie arbiter wyrzucił z boiska Modou Diagne'a ze Sportinga Charleroi.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KV Oostende: Brechtowi Caponowi w 39. i Indemu Boonenowi w 43. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna KV Oostende rozpoczęła w zmienionym składzie, za Indego Boonena, Jelle'a Bataille'a weszli Fernando Canesin, Ronald Vargas. Także w drużynie Sportinga Charleroi w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ryotę Moriokę wszedł Steeven Willems. Trener Sportinga Charleroi postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Massima Brunona i na pole gry wprowadził napastnika Shamara Nicholsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 70. minucie Sindrit Guri został zmieniony przez Idrissę Syllę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Marco Ilaimaharitra ze Sportinga Charleroi. Była to 75. minuta spotkania.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Kaveh Rezaei dla zespołu Sportinga Charleroi. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Marco Ilaimaharitra.

W 85. minucie w drużynie Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Mamadou Fall wszedł za Kaveha Rezaeiego.

Nicolas Penneteau
39′ Brecht Capon
Núrio Domingos Matias Fortuna
46′ Jelle Bataille
Massimo Bruno69′
43′ 46′ Indy Boonen
Cristophe Diandy
Andrew Hjulsager
Ali Gholizadeh
Kévin Vandendriessche
Marco Ilaimaharitra75′
70′ Sindrit Guri
Stergos Marinos
46′ Fernando Canesin Matos
Steeven Willems46′
Michiel Jonckheere
Mamadou Fall85′
46′ Ronald Alejandro Vargas Aranguren
Gaëtan Hendrickx
Nicolas Rajsel
David Henen
70′ Idrissa Sylla
Shamar Nicholson69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.