Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: KV Oostende - Royal Antwerp FC 1-1 (0-0)

21 listopada na Diaz Arena odbyło się spotkanie 13. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Oostende i Royalu Antwerp. Mecz zakończył się remisem 1-1.

L. Refaelov 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Royalu Antwerp wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Farisowi Harounowi z drużyny gości. Była to 34. minuta starcia.

W 65. minucie Junior Sakala zastąpił Mamadou Thiama. W 70. minucie w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Nana Ampomah wszedł za Simena Kristiansena.

Chwilę później trener KV Oostende postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Marko Kvasina, a murawę opuścił Makhtar Gueye.

Mimo że jedenastka KV Oostende nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 103 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Anton Tanghe. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Maxime D'Arpino.

W 80. minucie w drużynie Royalu Antwerp doszło do zmiany. Koji Miyoshi wszedł za Butę.

Zespół Royalu Antwerp nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Lior Refaelov. Przy zdobyciu bramki pomógł Koji Miyoshi.

W 88. minucie sędzia przyznał kartkę Markowi Kvasinie z KV Oostende. W tej samej minucie w jedenastce Royalu Antwerp doszło do zmiany. Cristian Benavente wszedł za Dieumerciego Mbokaniego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Abdoulaye Seck
 79′ Anton Tanghe
Faris Dominguere Jenny Haroun34′
65′ Junior Fashion Sakala
Simen Kristiansen Juklerød70′
74′ Makhtar Gueye
Koji Miyoshi80′
74′ 88′ Marko Kvasina
Louis Verstraete
65′ Mamadou Thiam
Manuel Benson Hedilazio

Przewaga drużyny Royalu Antwerp w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Royalu Antwerp w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.