Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: KRC Genk - Royal Antwerp FC 2-2 (0-1)

W meczu 13. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 30 października, zespół KRC Genk zremisował z Royalem Antwerp 2-2 (0-1). Mecz na Luminus Arena obejrzało 18 974 widzów.

Ivo Rodrigues 47'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Royalu Antwerp wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w ósmej minucie spotkania, gdy Didier Lamkel zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Buta.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Royal Antwerp: Ivowi Rodriguesowi w 33. minucie i Didierowi Lamkelowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Royalu Antwerp.

Drugą połowę drużyna KRC Genk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jere Uronena wszedł Dries Wouters.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Ivo Rodrigues. Asystę przy bramce zaliczył Alexis De Sart.

W 58. minucie Junya Ito został zmieniony przez Théo Bongondę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Alexisowi De Sartowi z Royalu Antwerp. Była to 63. minuta spotkania.

Bramkarz Royalu Antwerp wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił Mbwana Samatta. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Bryan Heynen.

W 82. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ivo Rodrigues, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 33. minucie. W 83. minucie Dieumerci Ndongala został zmieniony przez Stephena Odeya, co miało wzmocnić drużynę KRC Genk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Didiera Lamkela na Martina Honglę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół KRC Genk przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej szóstej minucie starcia wynik ustalił Sander Berge. Asystę przy bramce zanotował Jhon Lucumí.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Wesley Hoedt
46′ Jere Juhani Uronen
Aurélio Gabriel Ulineia Buta
 90′ Sander Gard Bolin Berge
Alexis De Sart63′
Bryan Heynen
Faris Dominguere Jenny Haroun
 68′ Mbwana Ally Samatta
Didier Lamkel Zé  8′ 45′ 90′
Ebere Paul Onuachu
Dieumerci Mbokani Bezua
58′ Junya Ito
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues  47′ 33′ 82′
83′ Dieumerci Ndongala
Martin Hongla90′
46′ Dries Wouters
Koji Miyoshi
58′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Lior Refaelov
83′ Stephen Pius Odey
Zinho Gano

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Royalu Antwerp pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Drużyna KRC Genk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.