Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: Club Brugge KV - KV Kortrijk 1-0 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 21 listopada, jedenastka FC Brugge wygrała z Kortrijk 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Jan Breydelstadion.

N. Lang 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 62 mecze drużyna FC Brugge wygrała 38 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Hannesowi Van der Bruggenowi z Kortrijk. Była to 23. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Jovanowi Stojanoviciowi, piłkarzowi gości. W 59. minucie Youssouph Badji zastąpił Michaela Krmenčíka.

Jedyną bramkę meczu zdobył Noa Noëll dla zespołu FC Brugge. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Michael Krmenčík.

W 68. minucie arbiter przyznał kartkę Trentowi Sainsbury'emu z drużyny gości. W 70. minucie Jovan Stojanović został zmieniony przez Timothy'ego Derijcka, co miało wzmocnić zespół Kortrijk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Noa Noëll na Davida Okereke'a. Niedługo później trener FC Brugge postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Krépina Diattę wszedł Odilon Kossounou, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC Brugge utrzymać prowadzenie.

Trent Lucas Sainsbury68′
81′ Krépin Diatta
Jovan Stojanović55′ 70′
59′ Youssouph Mamadou Badji
Pape Habib Guèye
 60′ 76′ Noa Noëll Lang
Ilombé Mboyo
Ethan Shea Horvath
Adam Jakubech
81′ Odilon Kossounou
Timothy Derijck70′
Eder Alvarez-Balanta
Petar Golubović89′
Maxim De Cuyper
Brendan Daniel Hines-Ike
59′ Michael Krmenčík
Lucas Maus
76′ David Chidozie Okereke
Yani Van Den Bossche86′
Siebe Schrijvers
Amadu Jalloh

Zespół Kortrijk zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Kortrijk pokazał trzy żółte.