Liga belgijska - 13. kolejka First Division A: Beerschot-Wilrijk - Anderlecht Bruksela 2-1 (1-0)

22 listopada na Olympisch Stadion w Antwerpii odbył się mecz 13. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Beerschot-Wilrijka i Anderlechtu Bruksela. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Beerschot-Wilrijka 2-1.

L. Nmecha 87'

Już w pierwszych minutach drużyna Anderlechtu Bruksela próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie kartkę dostał Kemar Lawrence z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ismaila Coulibaly wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beerschot-Wilrijka , zdobywając bramkę w 29. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Tarik Tissoudali.

W 40. minucie za Pierre'a Bourdina wszedł Dario Van den Buijs. W 42. minucie kartkę dostał Frédéric Frans, piłkarz gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. Mohamed Halaimia wszedł za Jorena Doma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Beerschot-Wilrijka.

Drugą połowę jedenastka Anderlechtu Bruksela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yariego Verschaerena wszedł Michel Vlap.

W 50. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Raphaela Holzhausera. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Petera Žulja, piłkarza Anderlechtu Bruksela. Po chwili trener Anderlechtu Bruksela postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Petera Žulja. Na boisko wszedł Francis Apelete, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Tarik Tissoudali z Beerschot-Wilrijka.

W 80. minucie w zespole Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. Blessing Eleke wszedł za Musashiego Suzukiego.

Mimo że drużyna Anderlechtu Bruksela nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 96 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Lukas Nmecha. Przy strzeleniu gola pomógł Paul Mukairu.

W 90. minucie w jedenastce Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Landry Dimata wszedł za Paula Mukairu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Timon Wellenreuther
45′ Joren Dom
Michael Amir Murillo Bermudez
42′ Frédéric Frans
Matt Miazga
Jan Van den Bergh
Hannes Delcroix
40′ Pierre Bourdin
Kemar Michael Lawrence21′
Ryan Sanusi
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
 29′ Ismaila Cheick Coulibaly
Yari Verschaeren46′
Tom Pietermaat
Paul Omo Mukairu90′
 50′ 50′ (k.) Raphael Holzhauser
Peter Žulj60′ 69′
70′ Tarik Tissoudali
Percy Muzi Tau
80′ Musashi Suzuki
Lukas Nmecha  87′
Wouter Biebauw
Bart Verbruggen
45′ Mohamed Reda Halaimia
Marco Kana
Denys Prychynenko
Derrick Luckassen
40′ Dario Van den Buijs
Francis Apelete Amuzu69′
80′ Blessing Chibukie Eleke
Josh Cullen
David Mukuna-Trouet
Michel Vlap46′
Abdulia Sanyang
Landry Nany Dimata90′

Przewaga zespołu Anderlechtu Bruksela w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Anderlechtu Bruksela obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.