Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - YR KV Mechelen 1-3 (0-1)

W starciu 12. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Waasland-Beveren przegrała z KV Mechelen 1-3 (0-1). Mecz na Freethielstadion obejrzało 4 892 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-27 20:00 | Stadion: Freethielstadion | Widzów: 4892 | Arbiter: E. Lambrechts
W. Togui 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka KV Mechelen wygrała aż 11 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Aaron Tshibola z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 45. minucie spotkania, gdy Onur Kaya strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Jordi Vanlerberghe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KV Mechelen.

Zawodnicy Waasland-Beveren szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Yuki Kobayashi. Asystę zaliczył Aboubakary Koita.

W 59. minucie Aboubakary Koita został zmieniony przez Beniego Badibangę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole KV Mechelen doszło do zmiany. William Togui wszedł za Jordiego Vanlerberghego. Kibice KV Mechelen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Clémenta Tainmonta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nikola Storm. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Waasland-Beveren Aaron Tshibola. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Alexandrowi Corrynowi z KV Mechelen.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Waasland-Beveren doszło do zmiany. Denzel Jubitana wszedł za Aarona Tshibolę. Trener Waasland-Beveren postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Andreasa Wiegla i na pole gry wprowadził napastnika Dina Sulę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Daamowi Foulonowi, piłkarzowi gospodarzy.

W tej samej minucie w jedenastce KV Mechelen doszło do zmiany. Lucas Bijker wszedł za Alexandra Corryna.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania wynik na 1-3 podwyższył William Togui. Bramka padła po podaniu Clémenta Tainmonta.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Sheldon Michael Louis Bateau
85′ Daam Foulon
Alexander Corryn71′ 85′
Jur Schryvers
Thibault Peyre
Aleksandar Vukotić
Jules Van Cleemput
80′ Andreas Wiegel
Jordi Vanlerberghe66′
 52′ Yuki Kobayashi
Onur Kaya  45′
66′ (samob.) 30′ 78′ Aaron Tshibola
Rob Schoofs
Fiorin Durmishaj
Joachim Van Damme
Tuur Dierckx
Igor Alberto Rinck de Camargo
59′ Aboubakary Koita
Geoffry Hairemans
78′ Denzel Jubitana
Clément Tainmont66′
59′ Beni Badibanga
William Togui66′  89′
80′ Din Sula
Dante Vanzeir

Zawodnicy Waasland-Beveren dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.