Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - KV Oostende 2-0 (0-0)

26 października na Regenboogstadion odbył się pojedynek 12. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i KV Oostende. Mecz zakończył się zwycięstwem Zulte-Waregem 2-0. Na stadionie stawiło się 7 951 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-26 20:00 | Stadion: Regenboogstadion | Widzów: 7951 | Arbiter: W. De Cremer
SV Zulte-Waregem
KV Oostende
2
0
I. Seck 80'
G. Bruno 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Zulte-Waregem wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz 13 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Marvin Baudry zastąpił Ewouda Pletinckksa.

Trener Zulte-Waregem postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Lukę Zarandię i na pole gry wprowadził napastnika Dimitriego Oberlina, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Niedługo później trener KV Oostende postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Andrewa Hjulsagera. Na boisko wszedł Michiel Jonckheere, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną kartkę w meczu dostał Kévin Vandendriessche z KV Oostende. Była to 79. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez zespół Zulte-Waregem w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem meczu bramkę zdobył Ibrahima Seck. W zdobyciu bramki pomógł Gideon Mensah.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zulte-Waregem w 87. minucie spotkania, gdy Gianni Bruno zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Omar Govea.

W 89. minucie w drużynie Zulte-Waregem doszło do zmiany. Henrik Bjørdal wszedł za Gianniego Brunona. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

William Dutoît
9′ Marvin Baudry
Ari Freyr Skúlason
61′ Luka Zarandia
Jelle Bataille77′
Omar Govea
Fernando Canesin Matos
 80′ Ibrahima Seck
Andrew Hjulsager73′
Abdoulaye Sissako
Kévin Vandendriessche79′
 87′ 89′ Gianni Bruno
Vieux Yaya Sané
9′ Ewoud Pletinckx
Indy Boonen
Sandy Walsh
Michiel Jonckheere73′
Jannes Van Hecke
François Marquet
89′ Henrik Rørvik Bjørdal
Ronald Alejandro Vargas Aranguren77′
61′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Nicolas Rajsel78′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom KV Oostende pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.