Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: Sporting Charleroi - Excel Mouscron 1-0 (0-0)

W meczu 12. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 26 października, drużyna Sportinga Charleroi wygrała z Exclem Mouscron 1-0 (0-0). Mecz na Stade du Pays de Charleroi obejrzało 9 026 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-26 18:00 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Widzów: 9026 | Arbiter: K. Van Damme
Royal Charleroi Sporting Club
Royal Excel Mouscron Péruwelz
1
0
A. Gholizadeh 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Sportinga Charleroi wygrał aż 10 razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 13. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Exclu Mouscron i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Exclu Mouscron rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joan Campins wszedł Benjamin Van Durmen.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sportinga Charleroi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie wynik ustalił Ali Gholizadeh. Przy zdobyciu bramki pomagał Cristophe Diandy.

W 58. minucie za Samiego Allaguiego wszedł Cedric Omoigui. W 70. minucie w drużynie Exclu Mouscron doszło do zmiany. Bruno Godeau wszedł za Franka Boyę. Chwilę później trener Sportinga Charleroi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Kaveha Rezaeiego. Na boisko wszedł Shamar Nicholson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Dorian Dessoleil ze Sportinga Charleroi. Była to 90. minuta spotkania.

Jean Butez
78′ Maxime Busi
Joan Campins Vidal46′
90′ Dorian Dessoleil
Aleix García Serrano
 54′ Ali Gholizadeh
Deni Hočko40′
13′ 87′ Marco Ilaimaharitra
Frank Thierry Boya45′ 70′
Ryota Morioka
Sami Allagui58′
72′ Kaveh Rezaei
Jonah Osabutey
Rémy Descamps
Vaso Vasić
78′ Stergos Marinos
Alessandro Ciranni
Gjoko Zajkov
Bruno Godeau70′
Mamadou Fall
Jeremy Huyghebaert
87′ Gaëtan Hendrickx
Fabrice Olinga
David Henen
Benjamin Van Durmen46′
72′ Shamar Nicholson
Cedric Omoigui58′

Jedenastka Exclu Mouscron miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.