Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - KAA Gent 0-0

27 października na Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się starcie 12. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i KAA Gent. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 6 000 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-27 18:00 | Stadion: Stayen | Widzów: 6000 | Arbiter: J. Boterberg
Sint-Truidense VV
KAA Gent
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna KAA Gent wygrała aż 23 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 12.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Romanowi Bezusowi z zespołu gości. Była to 29. minuta spotkania.

W 76. minucie za Carla Lustiga wszedł Alessio Castro-Montes. W tej samej minucie Roman Yaremchuk został zmieniony przez Laurenta Depoitre'a, co miało wzmocnić drużynę KAA Gent. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Sousę na Tatsuyę Itę.

Trener Saint-Truidense postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Samego Mmaeego i na pole gry wprowadził napastnika Wolke'a Janssensa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Mamadou Diarra wszedł za Romana Bezusa. W 83. minucie kartkę otrzymał Vadis Odjidja-Ofoe z KAA Gent.

Carl Mikael Lustig76′
79′ Samy Mmaee Nwambeben
Giorgi Kvilitaia
79′ Allan Gonçalves Sousa
Laurent Depoitre76′
79′ Tatsuya Ito
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé82′
79′ Wolke Janssens
Yuya Kubo

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Jeśli jedenastka KAA Gent nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom KAA Gent przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka KAA Gent w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.