Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - KV Kortrijk 3-1 (1-0)

26 października na Bosuilstadion w Deurnem odbył się pojedynek 12. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i Kortrijk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 3-1. Na stadionie zasiadło 11 426 widzów.

J. Stojanović 71'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Royalu Antwerp otworzyli wynik. W 45. minucie z karnego bramkę zdobył Kevin Mirallas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Royalu Antwerp.

Zespół Kortrijk ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Didier Lamkel. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Manuel Benson.

W 53. minucie kartkę dostał Didier Lamkel z Royalu Antwerp. W 56. minucie Christophe Lepoint został zmieniony przez Jovana Stojanovicia. W 58. minucie Eric Ocansey został zmieniony przez Abdula Ajaguna, co miało wzmocnić drużynę Kortrijk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Bensona na Iva Rodriguesa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w 65. minucie spotkania, gdy Ivo Rodrigues zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył Kevin Mirallas.

Trener Kortrijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hervé Kage'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fraser Hornby. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jovan Stojanović. Asystę przy bramce zaliczył Abdul Ajagun.

W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Hannesowi Van der Bruggenowi, zawodnikowi Kortrijk. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Hannes Van der Bruggen78′
64′ Manuel Benson Hedilazio
Julien De Sart
Dieumerci Mbokani Bezua
Ilombé Mboyo
 52′ 53′ 90′ Didier Lamkel Zé
Fraser Hornby67′
 45′ (k.) 81′ Kevin Mirallas
Eric Ocansey58′
Jens Teunckens
Adam Jakubech
Simen Kristiansen Juklerød
Petar Golubović
90′ Martin Hongla
Lucas Silva Melo
81′ Koji Miyoshi
Abdul Jeleel Ajagun58′
Lior Refaelov
Larry Azouni
64′  65′ Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
Hervé Kage67′
Zinho Gano
Jovan Stojanović56′  71′

Drużyna Royalu Antwerp zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.