Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: KRC Genk - Cercle Brugge KSV 1-0 (1-0)

26 października na Luminus Arena odbyło się starcie 12. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KRC Genk i Cercle Brugge. Mecz zakończył się zwycięstwem KRC Genk 1-0. Na stadionie stawiło się 16 745 widzów.

S. Dewaest 8'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół KRC Genk wygrał aż 20 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Sébastien Dewaest dla drużyny KRC Genk. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Driesa Woutersa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KRC Genk.

W 53. minucie Joakim Mæhle został zmieniony przez Sandera Bergego. Od 64 minuty boisko opuścili zawodnicy Cercle Brugge : Julien Serrano, Calvin Dekuyper, Giulian Biancone, na ich miejsce weszli: Olivier Deman, Thibo Somers, Kévin Hoggas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dieumerciego Ndongali, Mbwany Samatty zajęli: Théo Bongonda, Ianis Hagi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cercle Brugge: Calvinowi Dekuyperowi w 76. i Godfredowi Donsahowi w 81. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Giulian Biancone90′
 8′ Sébastien Dewaest
Kouadio Yves Dabila
53′ Joakim Mæhle Pedersen
Godfred Donsah81′
80′ Mbwana Ally Samatta
Stef Peeters
Junya Ito
Kylian Hazard
72′ Dieumerci Ndongala
Alimami Gory
Maarten Vandevoordt
Loïc Badiashile Mukinayi
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Zohran Ludovic Bassong
53′ Sander Berge
Corentin Fiore
80′ Ianis Hagi
Olivier Deman64′
Bryan Heynen
Kévin Hoggas90′
72′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Johanna Ochieng Omolo
Stephen Pius Odey
Thibo Somers79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Cercle Brugge przyznał dwie żółte.