Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: KAS Eupen - RSC Anderlecht Bruksela 0-0

W meczu 12. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 25 października, zespół Eupen zremisował z Anderlechtem Bruksela 0-0. Mecz na Stadionie am Kehrweg obejrzało 5 082 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-25 20:30 | Stadion: Stadion am Kehrweg | Widzów: 5082 | Arbiter: F. Geldhof
KAS Eupen
RSC Anderlecht Bruksela
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Anderlechtu Bruksela próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nils Schouterden z jedenastki gospodarzy. Była to 28. minuta pojedynku.

W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Andreasowi Beckowi z Eupen. W 76. minucie za Adriena Trebela wszedł Francis Amuzu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Eupen: Jonowi Bautiście w 81. i Jonathanowi Bolingiemu w 82. minucie. Chwilę później trener Eupen postanowił wzmocnić linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Jensa Coolsa. Na boisko wszedł Sulayman Marreh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Hendrik Van Crombrugge
88′ Jordi Amat Maas
Alexis Saelemaekers
58′ Andreas Beck
Marco Kana
Siebe Blondelle
Elias Cobbaut
Olivier Verdon
Derrick Luckassen
87′ Jens Cools
Yari Verschaeren
Omid Ebrahimi
Sieben Dewaele
Danijel Miličević
Edo Kayembe
28′ Nils Schouterden
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
81′ 90′ Jon Bautista Orgilles
Adrien Trebel76′
82′ Jonathan Bolingi Mpangi Merikani
Kemar Roofe
Romain Matthys
Thomas Didillon
Silas Gnaka
Killian Sardella
88′ Menno Koch
Luka Adžić
Jean Thierry Lazare Amani
Francis Apelete Amuzu76′
87′ Sulayman Marreh
Michel Vlap
90′ Carlos Apna Embalo
Peter Žulj
Flavio Germán Ciampichetti
Isaac Kiese Thelin

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Anderlechtu Bruksela żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.