Liga belgijska - 12. kolejka First Division A: Club Brugge KV - Standard Liege 1-1 (0-1)

W spotkaniu 12. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 27 października, drużyna FC Brugge zremisowała ze Standardem Liege 1-1 (0-1). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 25 400 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-27 14:30 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 25400 | Arbiter: L. Visser
Club Brugge KV
Standard Liege
1
1
D. Okereke 47'
S. Bastien 4'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 68 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 31 razy, zremisował 17, a przegrał tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Standardu Liege otworzyli wynik. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Samuel Bastien. W zdobyciu bramki pomógł Maxime Lestienne.

W 30. minucie Clinton Mata został zastąpiony przez Kossounou Odilona. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nicolas Gavory z zespołu gości. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Standardu Liege.

Na drugą połowę zespół FC Brugge wyszedł w zmienionym składzie, za Percy'ego Taua, Matsa Ritsa weszli Mbaye Diagne, Eder Alvarez-Balanta.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 47. minucie David Okereke wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ruud Vormer.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Standardu Liege doszło do zmiany. Felipe Avenatti wszedł za Mamadou Oularégo. W 65. minucie sędzia ukarał kartką Edera Alvareza-Balantę, piłkarza FC Brugge. Po chwili trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Aleksandar Boljević, a murawę opuścił Selim Amallah.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. Duje Czop wszedł za Maxime'a Lestienne'a. Minutę później kartkę dostał Arnaud Bodart z Standardu Liege. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Konstantinos Laifis
30′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Nicolas Gavory39′
Brandon Mechele
Zinho Vanheusden
Eduard Sobol
Mërgim Vojvoda
46′ Mats Rits
Samuel Bastien  4′
Hans Vanaken
Selim Amallah71′
Ruud Vormer
Gojko Cimirot
 47′ David Chidozie Okereke
Maxime Lestienne90′
46′ Percy Muzi Tau
Paul-José M'Poku Ebunge
Krépin Diatta
Mamadou Obbi Oularé61′
Ethan Horvath
Vanja Milinković Savić
46′ 65′ Eder Alvarez-Balanta
Ngoran Suiru Fai Collins
30′ Odilon Kossounou
Dimitri Lavalée
Federico Ricca Rostagnol
Aleksandar Boljević71′
Emmanuel Bonaventure Dennis
Mehdi Carcela-Gonzalez
46′ Mbaye Diagne
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus61′
Siebe Schrijvers
Duje Czop90′

Przewaga zespołu FC Brugge w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy FC Brugge otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.