Liga belgijska - 11. kolejka First Division A: Club Brugge KV - YR KV Mechelen 2-2 (2-1)

31 października na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 11. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i KV Mechelen. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

R. Schoofs 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 82 razy. Jedenastka FC Brugge wygrała aż 51 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 13. minucie spotkania, gdy Ruud Vormer strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Ruud Vormer z FC Brugge. Była to 20. minuta meczu.

Jedenastka KV Mechelen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Noa Noëll. Sytuację bramkową stworzył Hans Vanaken.

Niedługo później Igor Rinck wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Mechelen, strzelając gola w 42. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Kerim Mrabti.

Trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Charles De Ketelaere, a murawę opuścił Michael Krmenčík. W 61. minucie za Noa Noëlla wszedł Krépin Diatta.

Trener KV Mechelen postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Kerima Mrabtiego i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Engvalla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w drużynie FC Brugge za Odilona Kossounou wszedł Clinton Mata, a w jedenastce KV Mechelen Steven Defour zmienił Roba Schoofsa.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak jedenastka KV Mechelen doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Rob Schoofs. Przy zdobyciu bramki asystował Nikola Storm.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole KV Mechelen doszło do zmiany. Onur Kaya wszedł za Igora Rincka. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Gaëtan Coucke
73′ Odilon Kossounou
Lucas Bijker
 13′ 20′ Ruud Willem Vormer
Steven Defour73′
58′ Michael Krmenčík
Kerim Mrabti66′
 28′ 61′ Noa Noëll Lang
Igor Alberto Rinck de Camargo  42′ 85′
Ethan Shea Horvath
Yannick Thoelen
73′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Sheldon Michael Louis Bateau
Eder Alvarez-Balanta
Rocky Bushiri Kisonga
58′ Charles De Ketelaere
Onur Kaya85′
61′ Krépin Diatta
Rob Schoofs73′  81′
Youssouph Mamadou Badji
Niklo Dailly
Emmanuel Bonaventure Dennis
Gustav Per Fredrik Engvall66′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Jedenastka FC Brugge zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Brugge przyznał jedną żółtą.