Liga belgijska - 11. kolejka First Division A: Cercle Brugge - Sporting Charleroi 0-3 (0-3)

20 października na Jan Breydelstadion odbył się pojedynek 11. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Cercle Brugge i Sportinga Charleroi. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga Charleroi 3-0. Starcie obejrzało 2 996 widzów.

11. kolejka Belgia - First Division A
2019-10-20 20:00 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 2996 | Arbiter: J. Vergoote
M. Diagne 36'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Cercle Brugge wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Charleroi w czwartej minucie spotkania, gdy Ryota Morioka zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ali Gholizadeh.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Adrienowi Bongiovanniemu z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sportinga Charleroi, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Massimo Bruno. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Ali Gholizadeh.

Prawie natychmiast Modou Diagne wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie spotkania. W 42. minucie za Johannę Ochienga wszedł Giulian Biancone.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Massimowi Brunonowi, piłkarzowi Sportinga Charleroi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

A kibice Sportinga Charleroi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Henena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ryota Morioka. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alego Gholizadeha ze Sportinga Charleroi, a w 80. minucie Rominigue'a N'Guessana z drużyny przeciwnej.

Modou Diagne  36′
80′ Rominigue Kouamé N'Guessan
Núrio Domingos Matias Fortuna
Stef Peeters
Massimo Bruno  32′ 44′ 84′
20′ 46′ Adrien Bongiovanni
Cristophe Diandy
Godfred Donsah
Ali Gholizadeh74′ 90′
42′ Johanna Ochieng Omolo
Marco Ilaimaharitra
68′ Lyle Brent Foster
Ryota Morioka  4′ 70′
Kylian Hazard
Kaveh Rezaei
Merveille Goblet
Rémy Descamps
42′ Giulian Biancone
David Henen70′
46′ Alimami Gory
Shamar Nicholson84′
68′ Idriss Saadi
Franck Tsadjout90′

Zespół Cercle Brugge miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cercle Brugge w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.