Liga belgijska - 11. kolejka First Division A: Beerschot-Wilrijk - Oud-Heverlee 4-2 (2-1)

W starciu 11. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 31 października, zespół Beerschot-Wilrijka wygrał z Oud-Heverlee 4-2 (2-1). Spotkanie odbyło się na Olympisch Stadion w Antwerpii.

T. Henry 82'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oud-Heverlee w 16. minucie spotkania, gdy Xavier Mercier zdobył pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Tarik Tissoudali wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beerschot-Wilrijka, strzelając gola w 21. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Sanusi.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Musashi Suzuki. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Jorena Doma.

W 32. minucie arbiter pokazał kartkę Tomowi Pietermaatowi z Beerschot-Wilrijka. W 37. minucie Derrick Tshimanga został zastąpiony przez Václava Jemelkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Ismaila Coulibaly, piłkarz Beerschot-Wilrijka.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę obejrzał Jan Van den Bergh z zespołu gospodarzy.

Jedenastka Oud-Heverlee ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu skutecznym uderzeniem popisał się Ryan Sanusi. Przy strzeleniu gola pomagał Raphael Holzhauser.

W 63. minucie w jedenastce Oud-Heverlee doszło do zmiany. Moussa Al Tamari wszedł za Mathieu Maertensa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beerschot-Wilrijka w 65. minucie spotkania, gdy Raphael Holzhauser strzelił czwartego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Jorena Doma, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Beerschot-Wilrijka postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ismailę Coulibaly'ego wszedł Dario Van den Buijs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 79. minucie kartką został ukarany Frédéric Frans, zawodnik Beerschot-Wilrijka.

Trener Oud-Heverlee wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Oliviera Mynego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Barnabás Bese. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił z rzutu karnego Thomas Henry. W 87. minucie kartkę dostał Václav Jemelka z Oud-Heverlee.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Rafael Enrique Romo Pérez
74′ Joren Dom
Frédéric Duplus
79′ Frédéric Frans
Sascha Kotysch
56′ Jan Van den Bergh
Derrick Katuku Tshimanga37′
83′ Yan Vorogovskiy
Mathieu Maertens63′
 62′ Ryan Sanusi
David Hubert
45′ 75′ Ismaila Cheick Coulibaly
Barnabás Bese81′
 65′ 88′ Raphael Holzhauser
Kamal Sowah
32′ Tom Pietermaat
Kristiyan Aleksandrov Malinov
 25′ Musashi Suzuki
Xavier Mercier  16′
 21′ Tarik Tissoudali
Thomas Henry  82′ (k.)
Wouter Biebauw
Daniel Lønne Iversen
83′ Pierre Bourdin
Václav Jemelka37′ 87′
Mohamed Reda Halaimia
Toon Raemaekers
88′ Denys Prychynenko
Olivier Myny81′
75′ Dario Van den Buijs
Thibault Vlietinck
Senne Ceulemans
Moussa Al Tamari63′
David Mukuna-Trouet
Daan Vekemans

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.