Liga belgijska - 11. kolejka First Division A: Anderlecht Bruksela - Saint-Truidense 4-1 (2-0)

W meczu 11. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 20 października, zespół Anderlechtu Bruksela wygrał z Saint-Truidense 4-1 (2-0). Mecz na Lotto Park w Brukseli obejrzało 19 000 widzów.

Y. Boli 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Anderlechtu Bruksela wygrała aż 24 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w piątej minucie spotkania, gdy Nacer Chadli strzelił pierwszego gola.

Zespół Saint-Truidense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Marco Kana. Asystę zaliczył Yari Verschaeren.

Od 22. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Saint-Truidense rozpoczął w zmienionym składzie, za Eltona Acolatse'a wszedł Yuma Suzuki. W 61. minucie Steve De Ridder został zmieniony przez Alana Sousę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Yohan Boli.

W 63. minucie w jedenastce Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Edo Kayembe wszedł za Alexisa Saelemaekersa.

Prawie natychmiast Kemar Roofe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anderlechtu Bruksela, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. Asystę zanotował Nacer Chadli.

W 73. minucie Alexandre De Bruyn został zmieniony przez Tatsuyę Itę, co miało wzmocnić drużynę Saint-Truidense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriena Trebela na Francisa Amuzu.

W 78. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nacer Chadli z Anderlechtu Bruksela. Asystę przy golu zaliczył Kemar Roofe.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Luka Adžić wszedł za Nacera Chadlego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Elton Acolatse46′
 10′ 45′ Marco Kana
Pol García Tena
63′ Alexis Saelemaekers
Samy Mmaee Nwambeben
Killian Sardella
Samuel Asamoah
 5′, 78′ 86′ Nacer Chadli
Jordan Rolly Botaka
Sieben Dewaele
Ibrahima Sory Sankhon30′
Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Alexandre De Bruyn22′ 73′
76′ Adrien Trebel
Yohan Boli  62′
Yari Verschaeren
Steve De Ridder61′
 67′ Kemar Roofe
Wolke Janssens
Thomas Didillon
Tibo Herbots
Thierry Lutonda
Thibault De Smet
86′ Luka Adžić
Stan Van Dessel
76′ Francis Apelete Amuzu
Facundo Colidio
Alexandru Chipciu
Allan Gonçalves Sousa61′
63′ Edo Kayembe
Tatsuya Ito73′
Isaac Kiese Thelin
Yuma Suzuki46′

Piłkarze Anderlechtu Bruksela obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.