Liga belgijska - 10. kolejka First Division A: Royal Antwerp - Beerschot-Wilrijk 3-2 (2-1)

W meczu 10. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 25 października, drużyna Royalu Antwerp zwyciężyła z Beerschot-Wilrijkiem 3-2 (2-1). Spotkanie odbyło się na Bosuilstadion w Deurnem.

M. Suzuki 25',73'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Lior Refaelov. Asystę przy bramce zaliczył Martin Hongla.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w 15. minucie spotkania, gdy Simen Kristiansen strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Lior Refaelov.

Zawodnicy Beerschot-Wilrijka szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Musashi Suzuki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Tarik Tissoudali.

Między 27. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie Koji Miyoshi zastąpił Butę. W 71. minucie w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Birger Verstraete wszedł za Martina Honglę.

Dopiero w drugiej połowie Musashi Suzuki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beerschot-Wilrijka, strzelając kolejnego gola w 73. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Tarika Tissoudalego.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Royalu Antwerp przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie Dieumerci Mbokani dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Buta.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Faris Haroun z Royalu Antwerp. Trener Beerschot-Wilrijka postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Mohameda Halaimię i na pole gry wprowadził napastnika Abdulię Sanyanga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Butę z Royalu Antwerp, a w 86. minucie Abdulię Sanyang z drużyny przeciwnej.

W 85. minucie Yan Vorogovskiy został zmieniony przez Pierre'a Bourdina, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia za Frédérica Fransa wszedł na boisko David Mukuna-Trouet, co miało wzmocnić drużynę Beerschot-Wilrijka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liora Refaelova na Nanę Ampomah. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Frédéric Frans27′ 90′
78′ Faris Dominguere Jenny Haroun
Mohamed Reda Halaimia80′
55′ Koji Miyoshi
Ryan Sanusi
37′ Pieter Gerkens
Raphael Holzhauser
 7′ 85′ Lior Refaelov
Yan Vorogovskiy85′
34′ 71′ Martin Hongla
Ismaila Cheick Coulibaly
 15′ Simen Kristiansen Juklerød
Musashi Suzuki  25′, 73′
 74′ Dieumerci Mbokani Bezua
Tarik Tissoudali
Davor Matijaš
Wouter Biebauw
Dragan Lausberg
Pierre Bourdin85′
55′ 81′ Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Grégory Grisez
85′ Nana Opoku Ampomah
Dario Van den Buijs
Cristian Benavente Bristol
Tom Pietermaat
Nill De Pauw
David Mukuna-Trouet90′
71′ Birger Danny Verstraete
Abdulia Sanyang80′ 86′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Royalu Antwerp w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.