Liga belgijska - 10. kolejka First Division A: Cercle Brugge - Excel Mouscron 1-2 (0-0)

W pojedynku 10. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 25 listopada, jedenastka Cercle Brugge przegrała z Excelem Mouscron 1-2 (0-0). Starcie odbyło się na Jan Breydelstadion.

H. Gnohéré 87'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 20. a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Nieoczekiwanie piłkarze Cercle Brugge nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie bramkę zdobył Anthony Musaba. Asystę zanotował Kévin Hoggas.

W następstwie utraty bramki trener Excelu Mouscron postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Brunona Xadasa i na pole gry wprowadził napastnika Charles'a-Andreasa Bryma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 78. minucie Fabrice Olinga zastąpił Imada Faraja. Chwilę później trener Cercle Brugge postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Franka Kanoute'a. Na boisko wszedł Johanna Ochieng, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie Matías Silvestre wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Jean Junior.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Leonardo Lopes z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelu Mouscron w 87. minucie spotkania, gdy Harlem-Eddy Gnohéré zdobył z karnego drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 88. minucie Leonardo Lopes został zmieniony przez Thiba Somersa, co miało wzmocnić jedenastkę Cercle Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harlema-Eddy'ego Gnohérégo na Deniego Hočkę. W doliczonej dziewiątej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Kévina Hoggasa, piłkarza gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Hervé Kouakou Koffi
27′ Giulian Biancone
Alessandro Ciranni
Jean Harisson Marcelin
Matías Agustín Silvestre  81′
Jérémy Taravel
Saad Agouzoul
25′ Victor Alexander da Silva
Eric Junior Bocat20′
Dino Hotič
Jean Emile Junior Onana Onana30′
90′ Kévin Hoggas
Bruno Alexandre Vieira Almeida70′
81′ Elimane Frank Kanoute
Marko Bakić
 64′ Anthony Musaba
Fabrice Olinga78′
Ike Dominique Ugbo
Harlem-Eddy Gnohéré  87′ (k.) 89′
86′ 88′ Leonardo Adelino da Silva Lopes
Benjamin Van Durmen
81′ Johanna Ochieng Omolo
Béni Badibanga Diata
88′ Thibo Somers
Charles-Andreas Brym70′
Charles Vanhoutte
Imad Faraj78′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Cercle Brugge, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Excelu Mouscron w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.