Liga belgijska - 1. kolejka First Division A: SV Zulte-Waregem - KRC Genk 1-2 (1-0)

9 sierpnia na Regenboogstadion odbyło się starcie 1. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i KRC Genk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem KRC Genk 2-1.

C. Dessers 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna KRC Genk wygrała 22 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Zulte-Waregem nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 41. minucie Olivier Deschacht dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Bassem Srarfi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zulte-Waregem.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem: Laurensowi De Bockowi w 47. i Saidowi Berahino w 55. minucie. Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Matsa Moellera i na pole gry wprowadził napastnika Ebere'a Onuachu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 63. minucie Erik Nygren został zmieniony przez Jules'a Kouassiego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Danielowi Opare'owi z Zulte-Waregem.

Piłkarze KRC Genk w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie gola wyrównującego strzelił Ebere Onuachu.

W 78. minucie w zespole KRC Genk doszło do zmiany. Luca Oyen wszedł za Driesa Woutersa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KRC Genk w 79. minucie spotkania, gdy Cyriel Dessers zdobył z karnego drugą bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Zulte-Waregem doszło do zmiany. Idrissa Sylla wszedł za Abdoulaye Sissako.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Ebere'a Onuachu, piłkarza gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Daniel Vuković
47′ Laurens Henry Cristine De Bock
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
 41′ Olivier Deschacht
Jhon Janer Lucumí Bonilla
67′ 68′ Daniel Opare
Joakim Mæhle Pedersen
Ewoud Pletinckx
Daniel Muñoz Mejía
67′ Bassem Srarfi
Jere Juhani Uronen
Ibrahima Seck
Mats Moeller Daehli56′
82′ Abdoulaye Sissako
Dries Wouters78′
55′ Saido Berahino
Sébastien Dewaest
67′ Mikael Soisalo
Jules Christ Eboue Kouassi63′
Jannes Van Hecke
Luca Oyen78′
68′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Elias Sierra-Cappelleti
82′ Idrissa Sylla
Ebere Paul Onuachu56′  73′ 90′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom KRC Genk pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.