Liga belgijska - 1. kolejka First Division A: Sint-Truidense VV - KAA Gent 2-1 (1-1)

W meczu 1. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 9 sierpnia, drużyna Saint-Truidense wygrała z KAA Gent 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stayen w Sincie-Truidenie.

I. Plastun 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 starć jedenastka KAA Gent wygrała 35 razy i zanotowała 24 porażki oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Saint-Truidense trafiła do bramki rywala. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Yuma Suzuki.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romana Bezusa z KAA Gent, a w 31. minucie Santiago Colombatta z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Igor Plastun. Przy strzeleniu gola pomógł Sven Kums.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Keito Nakamura został zmieniony przez Lee Seung-Woo.

Piłkarze Saint-Truidense odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie wynik ustalił Facundo Colidio.

W 63. minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Dino Arslanagic wszedł za Igora Plastuna. W następstwie utraty gola trener KAA Gent postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Romana Bezusa i na pole gry wprowadził napastnika Dogbole'a Niangbo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Yuma Suzuki został zmieniony przez Duckensa Nazona, a za Steve'a De Riddera wszedł na boisko Jhonny Lucas, co miało wzmocnić zespół Saint-Truidense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Laurenta Depoitre'a na Dylana Mbaya.

W 90. minucie kartkę dostał Facundo Colidio z Saint-Truidense. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Michael Ngadeu-Ngadjui
31′ Santiago Colombatto
Igor Plastun  43′ 63′
Christopher James Durkin
Roman Bezus30′ 63′
Ibrahima Sory Sankhon
Sven Kums
 60′ 90′ Facundo Colidio
Vadis Odjidja-Ofoe
 2′ 75′ Yuma Suzuki
Elisha Owusu
77′ Steve De Ridder
Laurent Depoitre81′
59′ Keito Nakamura
Niklas Bernd Dorsch
77′ Jhonny Lucas Flora Barboza
Giorgi Kvilitaia
59′ Seung-Woo Lee
Dylan Mbayo81′
75′ Duckens Moses Nazon
Dogbole Franck Anderson Niangbo63′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom KAA Gent pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.