Liga belgijska - 1. kolejka First Division A: FC Brugge - Sporting Charleroi 0-1 (0-0)

W meczu 1. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 8 sierpnia, zespół FC Brugge przegrał ze Sportingiem Charleroi 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Jan Breydelstadion.

R. Morioka 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 97 starć jedenastka FC Brugge wygrała 61 razy i zanotowała 13 porażek oraz 23 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał kartkę Marcowi Ilaimaharitrze z Sportinga Charleroi.

W 20. minucie za Simona Delego wszedł Federico Ricca. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maxime'a Busiego ze Sportinga Charleroi, a w 42. minucie Eduarda Sobola z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emmanuela Dennisa z FC Brugge, a w 64. minucie Steevena Willemsa z drużyny przeciwnej.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 85 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie Ryota Morioka dał prowadzenie swojej drużynie.

W 82. minucie Eduard Sobol został zmieniony przez Charles'a De Ketelaere'a, a za Emmanuela Dennisa wszedł na boisko Siebe Schrijvers, co miało wzmocnić zespół FC Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Ilaimaharitrę na Lucasa Ribeira oraz Alego Gholizadeha na Francka Tsadjouta.

Maxime Busi35′
20′ Simon Désiré Sylvanus Deli
Dorian Dessoleil
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Steeven Willems64′
Brandon Mechele
Mamadou Fall
42′ 82′ Eduard Sobol
Joris Kayembe Ditu
54′ 84′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Stergos Marinos
20′ Federico Ricca Rostagnol
Gjoko Zajkov
82′ Charles De Ketelaere
Gaëtan Hendrickx
Mats Rits
David Henen
Michael Krmenčík
Lucas Ribeiro Costa83′
84′ Siebe Schrijvers
Franck Tsadjout90′

Drużyna FC Brugge miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej jedną. Zawodnicy FC Brugge otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka FC Brugge wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.