KV Oostende - YR KV Mechelen 2-0 (1-0). Liga belgijska - 28. kolejka First Division A

27 lutego na Diaz Arena odbył się mecz 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Oostende i KV Mechelen. Starcie zakończyło się zwycięstwem KV Oostende 2-0.

B. Capon 86'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków jedenastka KV Mechelen wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KV Mechelen i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Oostende w 27. minucie spotkania, gdy Makhtar Gueye strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 28. minucie arbiter ukarał kartką Antona Tanghego, piłkarza gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KV Oostende.

Trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Marian Shved, a murawę opuścił Nikola Storm. W 67. minucie Mamadou Thiam został zmieniony przez Marka Kvasinę.

A trener KV Oostende wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko François Marqueta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Maxime D'Arpino. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Brecht Capon, Ari Freyr Skúlason, a na ich miejsce weszli Makhtar Gueye, Robbie D'Haese.

Jedenastka KV Mechelen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Brecht Capon. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrew Hjulsager.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jordi Vanlerberghe z KV Mechelen. Była to 88. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Yannick Thoelen
28′ Anton Willy Tanghe
Lucas Bijker78′
71′ Nick Bätzner
Jordi Vanlerberghe88′
84′ Robbie D'Haese
Geoffry Hairemans17′ 83′
Andrew Hjulsager
Nikola Storm55′
15′ 84′ Maxime Vincent D'Arpino
Rob Schoofs
 27′ (k.) 84′ Makhtar Gueye
Abdallah Kerim Mrabti
67′ Mamadou Khady Thiam
Ferdy Druijf
Bram Castro
Gaëtan Coucke
84′  86′ Brecht Capon
Siemen Voet
Frederik Jäkel
Victor Christoffer Wernersson
84′ Ari Freyr Skúlason
Steven Defour83′
84′ François Marquet
Onur Kaya78′
71′ Kévin Vandendriessche
Aster Vranckx83′
67′ Marko Kvasina
Marian Shved55′

Zespół KV Mechelen miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Jedenastka KV Oostende zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy KV Oostende otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna KV Oostende w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.