KV Oostende - Sporting Charleroi 3-2 (1-1). Liga belgijska - 30. kolejka First Division A

9 stycznia na Diaz Arena odbyło się starcie 30. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Oostende i Sportinga Charleroi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem KV Oostende 3-2.

K. Rezaei 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Sportinga Charleroi wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W piątej minucie Junior Sakala dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ari Skúlason.

W 11. minucie Steeven Willems zastąpił Gaëtana Hendrickksa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Arthur Theate z jedenastki gospodarzy. Była to 25. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Shamar Nicholson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ali Gholizadeh.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie kartkę otrzymał Brecht Capon z KV Oostende.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół KV Oostende przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Jack Hendry.

W następstwie utraty bramki trener Sportinga Charleroi postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Massima Brunona i na pole gry wprowadził napastnika Kaveha Rezaeiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KV Oostende w 63. minucie spotkania, gdy Andrew Hjulsager strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Junior Sakala.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Mamadou Thiam, Robbie D'Haese, a na ich miejsce weszli Makhtar Gueye, Ari Freyr Skúlason.

Piłkarze Sportinga Charleroi odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie wynik ustalił Kaveh Rezaei. Bramka padła po podaniu Alego Gholizadeha.

Po chwili trener KV Oostende postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Cameron McGeehan, a murawę opuścił Kévin Vandendriessche. W tej samej minucie Gaëtan Hendrickx został zmieniony przez Lucasa Costę, a za Amine Benchaib wszedł na boisko Łukasz Teodorczyk, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Charleroi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrewa Hjulsagera na Nicka Bätznera. Zespołowi Sportinga Charleroi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny KV Oostende.

Modou Diagne
25′ Arthur Theate
Steeven Willems11′
 58′ Jack Hendry
Dorian Dessoleil
47′ Brecht Capon
Joris Kayembe Ditu
81′ Kévin Vandendriessche
Guillaume Gillet
 63′ 90′ Andrew Hjulsager
Massimo Bruno60′
72′ Ari Freyr Skúlason
Ali Gholizadeh
Maxime D'Arpino
Ryota Morioka
72′ Makhtar Gueye
Amine Benchaib81′
 5′ Junior Fashion Sakala
Shamar Nicholson  27′
Bram Castro
Rémy Descamps
Théo Ndicka Matam
Gaëtan Hendrickx11′ 81′
90′ Nick Bätzner
Lucas Ribeiro Costa81′
72′ Robbie D'Haese
Saido Berahino
81′ Cameron McGeehan
Anthony Descotte
Marko Kvasina
Kaveh Rezaei60′  75′
72′ Mamadou Thiam
Łukasz Teodorczyk81′

Przewaga jedenastki Sportinga Charleroi w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka KV Oostende zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Sportinga Charleroi żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.