KV Oostende - Sporting Charleroi 0-3 (0-1). Liga belgijska - 1. kolejka First Division A

24 lipca na Diaz Arena odbyło się starcie 1. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Oostende i Sportinga Charleroi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sportinga Charleroi 3-0. Mecz obejrzało 2 800 widzów.

1. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-24 20:45 | Stadion: Diaz Arena | Widzów: 2800 | Arbiter: Erik Lambrechts
J. Kayembe 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań drużyna Sportinga Charleroi wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Chris Bedia. W zdobyciu bramki pomógł Anass Zaroury.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Charleroi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Charleroi w 50. minucie spotkania, gdy Anass Zaroury strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ryota Morioka.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jules'a Van Cleemputa ze Sportinga Charleroi, a w 62. minucie Robbiego D'Haese'a z drużyny przeciwnej. W 64. minucie za Chrisa Bedię wszedł Mamadou Fall. W 83. minucie arbiter przyznał kartkę Makhtarowi Gueyemu z KV Oostende.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joris Kayembe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Ali Gholizadeh.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Sportinga Charleroi: Jackson Tchatchoua, Gaëtan Hendrickx, a na ich miejsce weszli Jules Van Cleemput, Guillaume Gillet. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Marko Kvasina, piłkarz gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Stefan Knežević
72′ Zechariah Joshua Henry Medley
Stelios Andreou
Jack Hendry
Dorian Dessoleil
62′ 75′ Robbie D'Haese
Guillaume Olivier Gillet87′
Kenny Rocha Santos
Jules Van Cleemput58′ 87′
71′ Maxime Vincent D'Arpino
Marco Ilaimaharitra
Théo Ndicka Matam
Joris Kayembe Ditu  85′
Indy Boonen
Ryota Morioka
90′ Marko Kvasina
Chris Vianney Bedia  7′ 64′
83′ Makhtar Gueye
Anass Zaroury  50′ 73′
Jordy Schelfhout
Matteo Chiacig
71′ Alfons Amade
Mamadou Fall64′
75′ Brecht Capon
Jackson Tchatchoua87′
72′ Nick Bätzner
Martin Wasinski

Zespół KV Oostende miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom KV Oostende, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sportinga Charleroi w drugiej połowie dokonała czterech zmian.